Kam na výlet

Kam na výlet

Na obrázku výše, vidíte dominantu městské části Poštorná, Poštorenský kostel. Ten patří do památkově chráněného souboru budov z konce devatenáctého století, stejně jako fara a škola, obojí po stranách kostela. Tyto budovy byli postaveny z cihel a glazované krytiny které v té době vyráběli místní knížecí, později Poštorenské keramické závody. Tento farní kostel Navštívení Panny Marie byl postaven v letech 1895 – 1898. V současnosti se v kostele konají bohoslužby, nebo se oddávají novomanželé. U různých příležitostí jako jsou například hody, je otevřená kupole kostela, odkud je překrásný výhled na Břeclav a do širokého okolí. Další informace o Městské části Poštorná najdete na webu odkud jsou i fotografie níže. Více info Břeclav – Poštorná.

Břeclav

Pokud jen projíždíte a máte pár hodin, než budete pokračovat v cestě, projděte si Břeclav. Přestože to tak na první pohled nemusí vypadat, město Břeclav má bohatou historii. Břeclav vznikla vybudováním dřevěného hradu na pomezí tří zemí, který dostal jméno po svém zakladateli knížeti Břetislavovi. Dnes je Břeclav křižovatkou významných komunikací. Břeclav je také vstupní branou do Lednicko-valtického areálu, ale o tom až později. V Břeclavi můžete navštívit zajímavosti jako jsou Břeclavský zámek, židovský hřbitov z poloviny 17 století, farní kostel sv. Václava, klubové letiště, nebo v neposlední řadě zámeček Pohansko.

Lednicko-valtický areál

Rozprostírá se na ploše 283 km2 a roku 1996 byl zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Asi nejznámější dominantou Lednicko-valtického areálu je Lednický zámek, nejnavštěvovanější zámek v České republice v roce 2009. Nebudeme se rozepisovat o každé památce jednotlivě, protože jsme tu hlavně abychom vám nabídli ubytování, ale poradíme vám, co si nenechat ujít.

Sedněte na kola jeďte Bořím lesem, kolem Lednických rybníků. Krajinou zámků navštivte řadu drobných staveb, takzvané salety. Například Rajstna, Belvedér, Rendezvous, Kaple sv. Huberta, Hraniční zámeček, Tři Grácie, Rybniční zámeček, Nový dvůr, Apollónův chrám, Lovecký zámeček, Janův hrad, Minaret, Obelisk, Pohansko, nebo v neposlední řadě Zámeček Lány. Fotky z cest, najdete na stránce Fotogalerie.

Zaručeně budete překvapeni a předpokládáme, že se sem ještě několikrát vrátíte, aby jste si mohli dosyta vychutnat romantickou atmosféru Jižní Moravy. My vám k tomu můžeme nabídnou příjemné ubytování, popřípadě posezení v restauraci. Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme příjemnou cestu.